A gyűlöletbeszéd és a gyűlölködő viselkedés elleni küzdelem

Frissítve: 2024. december 12.

Mi a gyűlöletbeszéd?

A gyűlöletbeszéd és a gyűlöletkeltő magatartás magában foglalja egy személy vagy csoport támadását, fenyegetését, dehumanizálását vagy lealacsonyítását védett tulajdonságai alapján.

A védett tulajdonságok olyan személyes tulajdonságokat jelentenek, amelyek veleszületettek vagy megváltoztathatatlanok, vagy súlyos pszichológiai sérülést okozna az, ha az illető kénytelen lenne megváltoztatni őket, vagy emiatt támadnák őt. Ez magában foglalja az olyan tulajdonságokat, mint a faj, nemzetiség, származás, vallás, törzs, kaszt, szexuális orientáció, nem, társadalmi nem, nemi identitás, súlyos betegség, rokkantság vagy bevándorlási státusz.

Az olyan lealacsonyító beszéd, amely nem egy személy vagy csoport védett tulajdonságait célozza, bullyingnak vagy zaklatásnak számít.

A gyűlöletbeszéd és a gyűlöletkeltő magatartás azonosítása

A gyűlöletbeszédnek és gyűlölködő magatartásnak nincs helye a TikTokon. Nem engedjük meg a gyűlöletbeszédet és a gyűlöletkeltő ideológiákat, és nem ajánlunk védett tulajdonsággal rendelkező személyekről vagy csoportokról negatív sztereotípiákat tartalmazó tartalmakat. A technológiát és emberi moderátorokat együttesen használjuk a szabályainkat megszegő fiókok és tartalmak felderítéséhez és eltávolításához.

A gyűlöletbeszéd bármely kifejezési formán keresztül közvetíthető, beleértve a képeket, szöveget, hangokat, képregényeket, mémeket, tárgyakat, gesztusokat és szimbólumokat, amelyek közül egyesek nem mindig egyértelműek.

A gyűlölködő személyek és csoportok számos taktikával célozzák meg áldozataikat, többek között:

Közvetlen negatív támadások

  • Gyalázkodó támadások, amelyek megneveznek egy személyt vagy csoportot és annak identitását, miközben erőszakos, dehumanizáló vagy becsmérlő nyelvezetet használnak
  • Véleménynyílvánítás egy közösség vagy egy alkotó tartalmáról gyűlöletkeltő képek vagy lealacsonyító kifejezések használatával
  • Védett tulajdonsághoz kapcsolódó gyűlöletkeltő szidalmak használata egy alkotó vagy annak közössége ellen

Közvetett negatív támadások

  • Sztereotípiákat terjesztő és a diszkriminációt és intoleranciát normalizáló viccek és mémek
  • Gyűlöleten alapuló összeesküvés-elméletek, amelyek egy egyén vagy csoport ellen bizalmatlanságot vagy ellenszenvet keltenek védett tulajdonságai alapján
  • Kódolt üzenetek, amelyeket a gyűlöletcsoportok arra használnak, hogy úgy kommunikáljanak egymással, hogy az ne tűnjön gyűlöletkeltőnek, például kódolt szavak, szimbólumok vagy zenei és hangtrendek

Mit tegyek, ha én vagy egy ismerősöm gyűlöletet tapasztal a Tiktokon?

Senki sem érdemli meg, hogy védett tulajdonságai miatt támadják, és a TikTok nem tolerálja ezeket a támadásokat a platformunkon. Ha az identitásod miatt támadnak meg, az fájdalmas és nyugtalanító lehet, és hosszú távon negatív mentális egészségügyi hatásokhoz, többek között szorongáshoz és depresszióhoz vezethet. Ha az áldozat egy ismerősöd, fontold meg, hogy meglátogatod, hogy megbeszéljétek, hogy min megy keresztül.

Bejelentés: Ha te vagy egy ismerősöd gyűlölködő magatartást tapasztaltok a TikTokon, arra kérünk, jelentsd be, hogy moderációs csapatunk megvizsgálhassa, és ha az sérti a TikTok Közösségi irányelveit, megtehesse a megfelelő intézkedéseket.

Ha úgy döntesz, hogy bejelentést teszel valamiről, biztos lehetsz benne, hogy a TikTok nem fogja felfedni a kilétedet azon személyek felé, akikről a bejelentést teszed. A visszajelzéseid segítenek nekünk abban, hogy folyamatosan felülvizsgáljuk és fejlesszük irányelveinket, rendszereinket és termékeinket.

Nézd meg a biztonsági eszközeinket: Bátorítunk, hogy használd a TikTok különböző biztonsági eszközeit annak eldöntéséhez, hogy ki léphet kapcsolatba veled vagy a tartalmaiddal. Az alábbiakban találsz olyan eszközöket és funkciókat, amelyekkel megóvhatod a jóllétedet a TikTokon.

Támogatás kérése: Az is hasznos lehet, ha olyan személyhez fordulsz, akiben megbízol, hogy beszélhess vele az érzéseidről, és támogatást kérj saját magad vagy a gyűlölködő magatartást tapasztaló ismerősöd vagy családtagod számára. Nézd meg a Jólléti útmutatónkat további tippekért.

Keresőeszközünk segíthet megtalálni azokat a helyi szervezeteket is, amelyekkel kapcsolatba léphetsz, hogy többet tudj meg a gyűlölet elleni küzdelemről.

További tudnivalók

A jólléted védelmét szolgáláló eszközök és funkciók a TikTokon

  • Tisztában vagyunk vele, hogy a különböző felhasználók eltérő módon viszonyulnak a sértő és negatív tartalmakhoz. Számos eszközt kínálunk a felhasználók számára a TikTok-élményük ellenőrzéséhez és kezeléséhez. Kérjük, látogass el Súgóközpontunkba, ahol többet megtudhatsz a Felhasználói biztonságról, valamint a Biztonsági központunkban bővebben tájékozódhatsz a Bejelentésről.
  • A TikTok lehetővé teszi az emberek számára, hogy sokféleképpen lépjenek kapcsolatba egymással, többek között hozzászólások, közvetlen üzenetek, duett vagy kollázs formájában. Ez mind hozzájárul ahhoz, hogy egy online közösség vonzóvá váljon, de más kommunikációhoz hasonlóan itt is fennáll az ártalmas interakciók veszélye. A barátságos és támogató közösség elősegítése érdekében különböző alkalmazásbeállításokkal rendelkezünk (a beállítások a régiódtól és az alkalmazás verziójától függően változnak), amelyek lehetővé teszik az egyének számára a TikTok-élményük szabályozását.
Privát fiókok
  • Alapértelmezés szerint a 16 év alatti személyek fiókjai privátra vannak állítva, ami azt jelenti, hogy a felhasználó jóváhagyhatja vagy elutasíthatja a követői kérelmeket, és csak azok láthatják a tartalmait, akiket jóváhagyott követőként. A 16 éven felüliek fiókja nyilvános, ami azt jelenti, hogy a TikTokon bárki megtekintheti a videóikat, és hozzájuk szólhat, vagy duettet indíthat, hogy részt vegyen a felhasználó által létrehozott és megosztott tartalmakban. Ezt egyszerűen megváltoztathatod az Adatvédelmi beállításokban.
  • Ha nagy mennyiségű barátságtalan vagy nemkívánatos hozzászólás érkezik a tartalmaidra, javasoljuk, hogy kapcsold be a „Hozzászólás-gondozási módot“ az adatvédelmi beállítások között, hogy jobban tudd kezelni és ellenőrizni a beérkező hozzászólásokat.
A Neked hírcsatorna (Nh) testreszabása
  • Nem szeretnél egy bizonyos típusú tartalmat látni a Neked oldalon? Nyomd meg hosszan a videót, és válaszd a „Nem érdekel” lehetőséget. Ezután kattints a „Részletek” gombra a videóban használt konkrét hashtagek tiltásához.
  • A nem kívánt tartalmakat tovább korlátozhatod a beállítások „Tartalompreferenciák” menüpontjában található kulcsszó- és hashtagszűrők hozzáadásával vagy módosításával.
Annak testreszabása, hogy ki küldhet neked üzenetet
  • A közvetlen üzenetek (DM) lehetőséget biztosítanak a közösség tagjai számára a privát kommunikációra. A közvetlen üzenetek „Mindenki”, „Ismerősök” (alkotók, akikkel kölcsönösen követitek egymást) vagy „Senki” által küldhetők és fogadhatók. Csak a 16 éves vagy annál idősebb regisztrált fiókok jogosultak a közvetlen üzenetek használatára, és ez az egyik olyan funkció, amelyet a szülő vagy gondviselő közvetlenül irányíthat, ha a Családi biztonság be van kapcsolva.
Annak testreszabása, hogy ki készíthet veled duettet vagy kollázst

A duettek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy mások TikTok-tartalmára reagáló videókat készítsenek. Eldöntheted, hogy ki készíthet veled duettet vagy kollázst. Közös beállítást is választhatsz az összes videóhoz, vagy külön-külön is beállíthatod az egyes videókat. A 16 év alatti felhasználók esetében a funkció „Senki” lehetőségre van állítva, és nem módosítható. A 16-17 éves felhasználók esetében ez a funkció az „Ismerősök” beállításra van állítva, de megváltoztatható a „Senki” vagy a „Mindenki” beállításra. Olvasd el, hogyan

Annak szabályozása, hogy ki szólhat hozzá a videóidhoz
  • A beállításoknál a 16 év alatti felhasználók számára a hozzászólások alapértelmezés szerint az „Ismerősök” lehetőségre vannak beállítva. Ez azt jelenti, hogy csak azok szólhatnak hozzá a videóidhoz, akik követnek téged, és akiket te is követsz. Ezt a beállítást megváltoztathatod a „Senki” lehetőségre, hogy a továbbiakban mások ne szólhassanak hozzá a videóidhoz. A 16 éves vagy annál idősebb felhasználók számára ez a funkció a „Mindenki” beállításra van állítva, és a tetszésed szerint módosítható.
Hozzászólások és kulcsszavak szűrése
  • Ha a hozzászólásszűrők be vannak kapcsolva, a sértő hozzászólások automatikusan el lesznek rejtve. Létrehozhatsz egy egyéni listát kulcsszavakkal, amely szavakat tartalmazó hozzászólások automatikusan el lesznek rejtve. Az Adatvédelem beállításainak módosításával meghatározhatod, hogy általánosságban ki szólhat hozzá a videóidhoz. Olvasd el, hogyan.
  • A Kiválasztott hozzászólástípusok szűrése (más néven spam és sértő hozzászólások) lehetővé teszi, hogy elrejtsd a sértő vagy spammelő hozzászólásokat, kivéve, ha jóváhagyod őket.
  • A kulcsszavas szűrők elrejtik az általad kiválasztott szavakat vagy kifejezéseket tartalmazó hozzászólásokat.
  • Az Összes hozzászólás szűrése beállítás elrejti a videóidhoz fűzött hozzászólásokat, kivéve, ha jóváhagyod őket.
  • A Barátságtalan személyek hozzászólásainak szűrése lehetővé teszi, hogy kiszűrje azokat a hozzászólásokat, amelyek hasonlóak a korábban általad nem kedvelt, jelentett vagy törölt hozzászólásokhoz
  • Az Idegenek hozzászólásainak szűrése lehetővé teszi, hogy kiszűrd a követői vagy követési listán nem szereplő személyek hozzászólásait.
A hozzászólások és követők eltávolítása
  • Lehetőséged van arra is, hogy töröld a videóidhoz fűzött alkalmatlankodó hozzászólásokat. Csak koppints a hozzászólásra, tartsd lenyomva, majd válaszd a „törlés” lehetőséget. Olvasd el, hogyan.
  • Bármikor törölhetsz egy követőt, vagy véglegesen blokkolhatsz egy fiókot, hogy az ne láthassa a tartalmaidat, és ne küldhessen neked üzeneteket. Olvasd el, hogyan.
Bejelentés
  • Ha olyan tartalmat látsz, amely sérti a TikTok Közösségi irányelveit, az alábbi lépéseket követve jelentheted az alkalmazásból.

Hogyan szólalhatok fel biztonságosan a gyűlölet ellen a TikTokon?

  • A Jólléti útmutatónkban javaslatokat és példákat találsz arra, hogyan oszd meg biztonságosan a Sztoridat és kapcsolódj másokhoz.
  • Fontold meg az olyan hashtagek használatát, mint a #swipeouthate és a #noplaceforhate, amelyek a közösségi párbeszéd, a tanulás és a bátorítás központjait jelölik.


Jogi nyilatkozat

Az ezen az oldalon található tartalom kizárólag tájékoztató és oktatási célokat szolgál.

OSZAR »